Prawo własności intelektualnej i przemysłowej

Własność intelektualna obejmuje prawo autorskie i własność przemysłową. W działalności gospodarczej opartej na wiedzy, własność intelektualna jest jednym z głównych elementów pozwalających stworzyć przewagę konkurencyjną i decydować o sukcesie rynkowym. Z kolei, brak ochrony w zakresie własności przemysłowej może spowodować nieodwracalne straty w prowadzonym biznesie. Zapewnienie odpowiedniej ochrony znaków towarowych, wynalazków i wzorów nie tylko pozwala zamienić pomysł w prawo o rzeczywistej wartości rynkowej, ale umożliwia powstrzymanie potencjalnych naruszeń takiego prawa.
Ponadto nasi prawnicy występują z roszczeniami o zaniechanie naruszania praw ochronnych własności przemysłowej oraz z roszczeniami odszkodowawczymi w tym reprezentując klientów w postępowaniu sądowym cywilnym.
W ramach ochrony praw autorskich osobistych i majątkowych Kancelaria przygotowuje projekty umów regulujących kwestię praw autorskich, występuje z roszczeniami o zaniechanie naruszania praw autorskich oraz z roszczeniami odszkodowawczymi w tym reprezentując klientów w postępowaniu sądowym cywilnym oraz dochodzi odpowiedzialności sprawców naruszeń na drodze karnej.
W sprawie dotyczącej prawa własności skontaktuj się z naszymi specjalistami
Wypełnij formularz

W sprawie dotyczącej prawa własności skontaktuj się z:

    „Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Prawna eMediator Legal Bratek Świderska sp.k., z siedzibą w Gliwicach ul. Dunikowskiego 10, 44-100 Gliwice, KRS 0000718945, NIP 631278442, adres e-mail: kancelaria@emediatorlegal.pl tel. 32 706 10 15. Zdaję sobie sprawę, że klikając przycisk „Wyślij wiadomość” wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Kancelarię wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na moje zgłoszenie. Podanie moich danych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na pytanie. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności https://emediatorlegal.pl/polityka-prywatnosci/

    Chcesz dowiedzieć się więcej o prawie własności?
    Odwiedź naszego bloga