Prawo obrotu nieruchomościami

Prawo obrotu nieruchomościami jest jednym z głównych obszarów naszej działalności. Prowadzimy bowiem obsługę podmiotów, którzy zajmują się, czy to prywatnie, czy w ramach prowadzonej działalności, rynkiem nieruchomości.
W szczególności pomagamy w następujących aspektach prawnych:
Analizą sytuacji prawnej nieruchomości (m.in. analiza ksiąg wieczystych, Ewidencji Gruntów i Budynków, stanu właścicielskiego, ograniczonych praw rzeczowych, obciążeń)

Sporządzaniem i audytem umów związanych z obrotem nieruchomościami w tym projektów aktów notarialnych: umów przeniesienia własności nieruchomości i umów przedwstępnych ww., ustanowienia i wykreślenia służebności, umów deweloperskich, związanych z transakcjami „Flip”, „okazji inwestycyjnych” itp. zabezpieczenie ww. transakcji

Sporządzanie i analiza umów związanych z najmem nieruchomości

Przygotowywanie opinii prawnych i udzielanie porad prawnych

Doradztwo w zakresie procesu inwestycyjnego, prawa budowlanego

Prowadzenie spraw pozasądowych i sądowych w sporach z kontrahentami i klientami (w tym m.in. ale nie wyłącznie: w sporach z wykonawcami, najemcami, wynajmującymi, związanymi z transakcjami sprzedaży nieruchomości, deweloperami itp.)
Potrzebujesz pomocy?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy

    „Administratorem Państwa danych osobowych jest Kancelaria Prawna eMediator Legal Bratek Świderska sp.k., z siedzibą w Gliwicach ul. Dunikowskiego 10, 44-100 Gliwice, KRS 0000718945, NIP 631278442, adres e-mail: kancelaria@emediatorlegal.pl tel. 32 706 10 15. Zdaję sobie sprawę, że klikając przycisk „Wyślij wiadomość” wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Kancelarię wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na moje zgłoszenie. Podanie moich danych jest dobrowolne, ale niezbędne do odpowiedzi na pytanie. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności https://emediatorlegal.pl/polityka-prywatnosci/

    Chcesz dowiedzieć się więcej o prawie podatkowym i finansowym?
    Odwiedź naszego bloga